Etapy Projektowania

 • WIZJA LOKALNA

  Poznajemy teren i Inwestorów. Podczas spotkania z Klientem staramy się ustalić jak spędzają Państwo wolny czas, jakie elementy małej architektury mają znaleźć się w ogrodzie, jaki styl ma mieć ogród oraz jakie rośliny mają się w nim pojawić. Warto przed takim spotkaniem poszukać inspiracji – zdjęć ogrodów, które się Państwu podobają. Następnie przeprowadzamy wszelkie niezbędne pomiary w terenie, a także dokumentację fotograficzną.

 • KONCEPCJA

  Na podstawie zebranych informacji przygotowujemy koncepcje ogrodu, które ukazują jego główne założenia, pomysły i rozwiązania. W postaci kolorowego rzutu pokazujemy rozkład nawierzchni, rabat z roślinami, tarasów czy rozmieszczenie elementów małej architektury – ławek, pergoli, ścian wodnych itp. Dla lepszego ukazania przestrzeni wykonujemy także szkice poglądowe – wizualizacje. Koncepcje omawiamy z inwestorem i nanosimy poprawki, aż do uzyskania ostatecznego kształtu ogrodu.

  KONCEPCJA

 • PROJEKT WYKONAWCZY

  Po zatwierdzeniu ostatecznej koncepcji ogrodu przychodzi czas na dobranie roślin i materiałów. Tak powstaje projekt wykonawczy, który jest dokładnym rysunkiem technicznym zawierającym szczegółowe rozmieszczenie roślin i elementów małej architektury. Obejmuje także dokładny spis projektowanych roślin, schematy instalacji nawadniającej, elektrycznej oraz wizualizacje. Na podstawie projektu powstaje także kosztorys prac i zaplanowanych materiałów. Projekt otrzymują Państwo w formie elektronicznej i wydrukowanej. Jest on podstawą do realizacji ogrodu.

 • REALIZACJA

  Posiadając już dokładny projekt wykonawczy można przystąpić do budowania ogrodu. Podczas budowy bardzo ważny jest kontakt pomiędzy ekipą wykonawczą a projektantem. Pozwoli to uniknąć niedociągnięć, czy na bieżąco rozwiązywać nieprzewidziane kwestie. Dysponujemy własna zaufaną ekipą wykonawczą, dzięki temu przez całą budowę ogrodu projektanci czuwają nad właściwą realizacja projektu, a cały proces tworzenia ogrodu od projektu po jego wykonywanie przebiega sprawie i fachowo.

  REALIZACJA